دانشگاه هنر تهران

دانشگاه هنر تهران

به گزارش سایت موسسه حرف آخر، معرفی دانشگاه هنر تهران به این شرح است:


www.art.ac.ir
تاریخچه:
دانشگاه هنر بزرگترین مركز آموزش عالی رشته های هنری در ایران است. مرحله تأسیس و شكل گیری اولیه دانشگاه به سال ۱۳۵۸ برمی گردد. پس از انقلاب شكوهمند اسلامی به منظور پیشبرد اهداف فرهنگی و هنری جامعه اسلامی و گسترش هنرهای گوناگون به ویژه هنرهای اسلامی ، همچنین تعلیم و تربیت نیروی هنری و فرهنگی مؤمن به فرهنگ اسلامی ، بومی و سنتی و آشنا ساختن این نیروها با فرهنگ كهن ایران ، اسلام و جهان ، ایجاد یك مركز آموزش عالی هـنر در برنامه وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری قرار گـرفت . به همیـن منـظور در پی ادغـام پنج مؤسـسه آمـوزشی هنـر قبـل از انقـلاب (دانشگاه فارابی، دانشكده هنرهای تزئینی، دانشكده هنرهای دراماتیك، هنرستان عالی موسیقی و هنركده موسیقی ملی ) و با تصویب
شورای عالی انقلاب فرهنگی ، مجتمع دانشگاهی هنر در سال ۱۳۵۸ به وجود آمد، و در سال ۱۳۶۲ بازگشایی و رسماً به فعالیت پرداخت.
با گسترش و توسعه كمی وكیفی فعالیت های آموزشی وپژوهشی دانشگاه از جمله ایجاد رشته های متعدد درمقاطع كارشناسی وكارشناسی ارشد و رشد جمعیت دانشجویی این مجتمع بر اساس مصوبه شورای گسـترش آموزش عالی از سال ۱۳۷۰ به دانشگاه هنر تغییر نام یافت و با چهار دانشكده هنرهای كاربردی، هنرهای تجسمی، سینما و تئاتر و پردیس اصفهان فعالیت خود را ادامه داد.
دانشكده موسیقی در سال ۱۳۷۳و دانشكده معماری و شهرسازی در سال ۱۳۸۰پس از اخذ مجوز به مجموعه دانشكده های دانشگاه هنر افزوده شدند. دانشكده پردیس اصفهان نیز از سال ۱۳۷۹ بر اساس مصوبه شورای گسترش آموزش عالی از مجموعه دانشگاه هنر منتزع شد.
این دانشگاه در زمینه توسعه تحصیلات تكمیلی نیز گام هایی مؤثر برداشته است كه از اهم آنها می توان به برنامه ریزی و برگزاری دوره دکترای پژوهش هنر برای اولین بار در کشور توسط این دانشگاه اشاره كرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *