دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

به گزارش سایت موسسه حرف آخر، معرفی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به این شرح است:


sbmu.ac.ir
دانشگاه علوم پزشكی و خدمات بهداشتی درمانی شهید بهشتی یكی از دانشگاه های دولتی ایران و تحت پوشش وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی در استان تهران است.
تاریخچه
هسته اولیه این دانشگاه با نام دانشكده پزشكی دانشگاه ملی ایران به عنوان اولین دانشكده پزشكی خصوصی در سال ۱۳۳۸ و با پذیرش دانشجو در رشته پزشكی ایجاد شد.
پس از پیروزی انقلاب اسلامی در سال ۱۳۵۸ به موجب قانونی كه در شورای انقلاب تصویب شد دانشگاه ملی،دانشگاهی دولتی اعلام شد(قبل از پیروزی انقلاب اسلامی دانشگاه غیر دولتی و خصوصی محسوب می شد.) و در خرداد ماه سال ۱۳۶۲ ستاد انقلاب فرهنگی وقت با تغییر نام دانشگاه از «ملی ایران » به « شهید بهشتی» موافقت كرد.
در سال ۱۳۶۴ براساس مصوبه دولت جمهوری اسلامی مبنی بر تأسیس وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشكی ، مراكز درمانی و دانشكده های پزشكی و پیراپزشكی از دانشگاه منفك و بعد از ادغام با برخی از مراكز آموزشی دیگر و با نام دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی فعالیت خود را آغاز كردند.
جایگاه
دانشگاه علوم پزشكی و خدمات بهداشتی درمانی شهید بهشتی جزو دانشگاه های علوم پزشكی برتر كشور محسوب شده و رقابت قابل توجهی برای ورود به رشته های مختلف آن در كنكور سراسری وجود دارد. علاوه بر فعالیت های آموزشی و تحقیقاتی علوم پزشكی، این دانشگاه مسئولیت نظارت بر خدمات بهداشتی و درمانی بیش از چهار میلیون تن از جمعیت استان تهران از جمله مناطق شمالی و شرقی تهران و شهرستان های دماوند، فیروزكوه، ورامین و پاكدشت رابرعهده دارد.
دانشكده پزشكی دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی، دومین رتبه(پس از دانشكده پزشكی دانشگاه علوم پزشكی تهران) را در میان دانشكده های پزشكی سراسر كشور بدست آورده است.
دانشكده دندانپزشكی دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی، بر اساس گزارش شورای آموزش دندانپزشكی و تخصصی و با توجه به شاخص های موجود، رتبه ی نخست را در میان دانشكده های دندانپزشكی سراسر كشور بدست آوردهاست. این دانشكده علاوه بر ارائه دوره دندانپزشكی عمومی، ۱۴ دوره تخصصی دندانپزشكی را ارائه می كند.
دانشکده ها
دانشگاه علوم پزشكی و خدمات بهداشتی درمانی شهید بهشتی مشتمل بر هشت دانشكده است:
·دانشكده پزشكی
·دانشكده دندانپزشكی
·دانشكده پرستاری و مامائی
·دانشكده داروسازی
·دانشكده پیراپزشكی
·دانشكده بهداشت
·دانشكده توانبخشی
·دانشكده علوم تغذیه و صنایع غذائی
·دانشكده سلامت، ایمنی و محیط زیست
·دانشكده طب سنتی
·دانشكده فناوری های نوین پزشكی

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *