دانشگاه علوم پزشکی سبزوار

دانشگاه علوم پزشکی سبزوار

به گزارش سایت موسسه حرف آخر، معرفی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار به این شرح است:

 

دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار در سال ۸۷ راه اندازی شده است. این دانشکده مجهز به آزمایشگاه های بیوشیمی، بافت شناسی، فیزیولوژی، انگل شناسی وقارچ شناسی، میکروب شناسی ،ایمنولوژی،سلولی – مولکولی و سالن تشریح ؛ همچنین کتابخانه با فضایی بالغ بر ۶۰۰ متر مربع شامل ۸۹۳۰ عنوان و۳۸۳۲۵ جلد کتاب فارسی و۱۹۴۰عنوان و۲۷۰۰ جلد کتاب لاتین ،۲۰۰ مجله فارسی و لاتین،۳۰۰ عنوان , E.book ۳۱ دستگاه کامپیوتر متصل به اینترنت با پهنای باند ۵ مگا بایت،و امکان دسترسی به کتابخانه دیجیتال،از ساعت ۸ صبح تا ۸ شب؛ و نیز لابراتوار زبان، سالن کنفرانس، سایت کامپیوتر و واحد فناوری اطلاعات می باشد. دو بیمارستان آموزشی ۲۴۵ تختخوابی واسعی و ۷۵ تخت خوابی مبینی در حال حاضر تحت نظارت این دانشکده مشغول به فعالیت هستند.

مرکز آموزشی پژوهشی درمانی واسعی با مساحت ۱۴۰۰۰۰ متر مربع و زیر بنای ۱۷۱۰۰ متر مربع شامل درمانگاههای تخصصی و بخشهای اعصاب، داخلی، عفونی، جراحی، قلب، اطفال، نوزادان، دیالیز، اتاق عمل مجهز به لاپاراسکوپ، اورژانس، سی سی یو، آی سی یو، تالاسمی و بخش های پاراکلینک رادیولوژی، آزمایشگاه مرکزی، آزمایشگاه آسیب شناسی، سی تی اسکن اسپیرال، الکتروانسفالوگرافی، اکوکاردیوگرافی، ماموگرافی و داروخانه و سنگ شکن می باشد. کتابخانه بیمارستان حدود ۱۳۰۰ جلد کتاب و ۲۵۰ نرم افزار آموزشی دارد و در دو شیفت صبح و عصر آماده ارائه خدمات و مجهز به سالن اینترنت و سالن مطالعه و سالن مجلات می باشد. مرکز تحقیقات بیمارستان از سال ۸۵ افتتاح گردیده و تصویب طرح های پژوهشی بالینی و نظارت بر اجرای آنها را بر عهده دارد. سالن اجتماعات این بیمارستان با ظرفیت ۱۰۰ نفر مجهز به ویژولایزر، ویدیوپروژکتور، متصل به اینترنت و مجهز به دوربین مدار بسته با اتاق عمل برای برگزاری تله کنفرانس ها می باشد. این بیمارستان در حال راه اندازی بخش های رادیوتراپی و شیمی درمانی، آنژیوگرافی و جراحی قلب بازو مسمومین می باشد .

بیمارستان مبینی شامل بخش های اورژانس، داخلی زنان، جراحی زنان، اتاق زایمان، پس از زایمان، اتاق عمل، نوزادان و NICU و درمانگاه تخصصی و بخش های پاراکلینک رادیولوژی ، آزمایشگاه، سونوگرافی و آزمایشگاه آسیب شناسی می باشد. کتابخانه بیمارستان دارای حدود ۸۰۰ جلد کتاب و سالن مطالعه ومتصل به اینترنت می باشد .

 

آدرس پستي دانشكده پزشكي:  سبزوار- كيلومتر ۵ جاده تهران- ساختمان شماره ۲ دانشگاه علوم پزشكي- معاونت آموزش تحقيقات و فناوري- دانشكده پزشكي

شماره تلفن۰۵۷۱‐۴۴۱۹۵۷۲

شماره نمابر: ۰۵۷۱‐۴۴۴۵۶۴۸

كد پستي۹۶۱۳۵

صندوق پستي: ۳۱۹

website: www.medsab.ac.ir

pezeshki@medsab.ac.ir

 

رسالت دانشكده پزشكي

حوزه فعاليت دانشكده پزشكي سبزوار در زمينه آموزش، پژوهش و درمان مبتني بر توسعه ارتقاء سلامت ميباشد. اين دانشكده وظيفه تعليم، تربيت و تأمين دانش آموختگان برتر، توانمند و متعهد در رشته پزشكي جهت نظام سلامت كشور را بر عهده دارد. آموزش دانشجويان با جديدترين شيوه هاي تدريس و منطبق بر استانداردهاي نوين آموزش پزشكي، با تخصيص بهينه امكانات، تجهيزات، منابع، تكنولوژي دانشگاهي، بيمارستاني و مراكز بهداشتي درماني، با حداقل هزينه و نيز ارتباط با مراكز علمي داخل و خارج كشور انجام خواهد شد. اين دانشكده تلاش مينمايد كه در محيطي علمي و پويا كه زمينه ساز ايجاد رابطه منطقي و صميمي بين دانشجو، استاد و محيط است، تسهيلات لازم را براي مطالعه و تحقيق در شاخههاي مرتبط با رشته پزشكي جهت اساتيد و دانشجويان مستعد و كاركنان فراهم سازد تا آنها ضمن فراگيري مهارتها، توانايي فعاليت در عرصه هاي آموزشي، پژوهشي و درماني را در جامعه كسب نموده و فردي مسئوليت پذير جهت مشاركت در فعاليت هاي اجتماعي و مشاغل ارزنده و پر بازده مرتبط با رشته خود باشند . ايجاد چنين محيطي نشانگر تعهد ، علاقمندي و پايبندي ما به سند چشم انداز جمهوري اسلامي ايران در افق ۱۴۰۴ هجري شمسي و نقش خلاقيت ، پژوهش و نوآوري در عرصه آموزش نوين پزشكي خواهد بود . ما بر اين باوريم كه حفظ كرامت و حقوق انسانها ، برخورداري از وجدان كاري ، توسعه سلامت و رفاه به دور از تبعيض ، ركن اساسي فرهنگ اسلامي – ايراني است و سرلوحه رسالت ما مي باشد .

 

اهداف كلان دانشكده پزشكي تا پايان برنامه استراتژيك اول ۱ -بازنگري رسالت و اهداف كلان دانشكده هر دو سال يكبار ۲ -ارزيابي مستمر سالانه ميزان تحقق اهداف كلان ۳ -هدف و آماده سازي برنامه آموزشي پزشكي مطابق با استاندارد هاي روز قبل از ورود دانشجويان ۴ -تامين نيروي انساني هيات علمي تا پايان برنامه ۵ -توسعه نيروي انساني هيات علمي به مناسبتهاي الگوهاي شايستگي تا پايان، برنامه ۶ -تجهيز تمامي واحدهاي دانشكده به فن آوري اطلاعات تا پايان برنامه ۷ -رعايت كل استاندارد فضاي فيزيكي تا پايان نامه ۸ -تامين كامل تجهيزات ضروري مورد نياز به طبق اولويتهاي انجام شده تا پايان برنامه ۹ -همكاري و مبادلات آموزشي در نيرومند منابع آموزشي، پژوهشي استاد با تمام واحدهاي همجوار تا پايان برنامه ۱۰-تكميل كليه پستهاي سازماني مطابق با ساختار سازماني تا پايان برنامه ۱۱ -توسعه و تامين نيازمند رفاهي، فرهنگي بر مبناي استانداردهاي تعريف شده تا پايان برنامه ۱۲-استقرار كامل نظام ارزشيابي بر اساس نظامهاي نوين ارزشيابي تا پايان برنامه كتابخانه كتابخانه مركزي دانشگاه علوم پزشكي سبزوار در سال ۱۳۷۰ با هدف هدف تأمين نيازهاي اطلاعاتي اعضاء هيئت علمي، دانشجويان، پژوهشگران و كاركنان و در جهت توسعه فعاليت هاي پژوهشي و آموزشي اين دانشگاه تاسيس گرديد. ب ا توجه به ارتقاء دانشكده علوم پزشكي به دانشگاه ، در سال ۱۳۸۷ كتابخانه مركزي ب ه ساختمان جديد خود در فضايي بالغ بر ۶۰۰ متر مربع منتقل گرديد. اين كتابخانه با انجام فعاليتهايي از قبيل تهيه و خريداري منابع مورد نياز كاربران خود، امانت كتاب ، فراهم كردن دسترسي به اينترنت و پايگاههاي اطلاعاتي با استفاده از ۳۰ دستگاه رايانه بخش پايگاه عرضه اطلاعات، تهيه مجلات چاپي فارسي و مجلات لاتين به صورت الكترونيكي در قالب پايگاههاي اطلاعاتي، راهنمايي و آموزش استفاده كنندگان در جهت استفاده بهينه از منابع، اطلاع رساني در زمينه پايگاههاي اطلاعاتي و كتابهاي تازه خريداري شده و تهيه مجموعه هاي آموزشي چند رسانه هاي و كتابهاي الكترونيكي در قالب لوح فشرده جهت استفاده اساتيد و دانشجويان به مراجعان خود خدمت رساني مي نمايد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *