دانشگاه علوم پزشکی زنجان

دانشگاه علوم پزشکی زنجان

 

به گزارش سایت موسسه حرف آخر، معرفی دانشگاه علوم پزشکی زنجان به این شرح است:

http://www.zums.ac.ir

دانشگاه علوم پزشکی زنجان

دانشگاه علوم پزشکی زنجان در تیر سال ۱۳۶۶ به عنوان اولین دانشگاه علوم پزشکی در زنجان تصویب شد و در سال ۱۳۷۳ با سازمان منطقه‌ای بهداشت و درمان استان ادغام شده و به عنوان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان شناخته شد. این دانشگاه طبق رتبه بندی وزارت بهداشت دررتبه بندی دانشگاههای علوم پزشکی ایران از نظر معیار کل دررتبه ۹ قرارگرفت همچنین دانشکده پزشکی این دانشگاه رتبه ۱۱ را در معیار آموزشی کسب کرد.

مجموعه دانشگاه

دانشگاه علوم پزشکی زنجان دارای هفت حوزه ‌است که عبارتند از: پشتیبانی، بهداشتی، درمان، غذاو دارو، دانشجویی و فرهنگی، پژوهشی، آموزشی. همچنین دانشگاه علوم پزشکی زنجان دارای شش دانشکده‌ است که عبارتند از: پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، پرستاری ومامائی، پیراپزشکی، بهداشت.

پورتال کنفرانس ها و همایش های دانشگاه علوم پزشکی زنجان

http://conferences.zums.ac.ir

معرفی پورتال: پورتال کنفرانسها و همایش‌های دانشگاه علوم پزشکی زنجان، پایگاهی برای مدیریت متمرکز رویدادهای علمی این دانشگاه است. در این پایگاه علاوه بر معرفی کنفرانس ها، کلیه فرایندهای مربوط به برگزاری همایش، از فراخوان، دریافت آثار، داوری تا تعریف کارگاه‌های آموزشی، ثبت نام و اعلام نتایح و داوری، همه به صورت آنلاین و مجازی انجام می‌شود.

دانشکده پزشکی

دانشکده پزشکی زنجان از سال ۱۳۶۶ با پذيرش دانشجو ی پزشکی عمومی فعاليت آموزشی خود را شروع نمود. اين دانشکده، علاوه بر پزشکی عمومی در هشت رشته تخصصی بيماري های کودکان، بيماري های داخلی، زنان و زايمان، جراحی عمومی، بيهوشی، بيماري های عفونی، روانپزشکی و بيماري های مغز و اعصاب‌ دستيار تربيت می کند. همچنين در رشته های پزشکی مولکولی، زيست فنآوری و انگل شناسی دانشجوی Ph.D می پذيرد و در رشته های بيوشيمی بالينی، انگل شناسی، زيست فنآوری پزشکی،‌ ژنتيک انسانی،‌ فيزيولوژی،‌ حشره شناسی پزشکی و مبارزه با ناقلين، ميکروب شناسی، روانشناسی بالينی و علوم تشريح نبز دانشجوی کارشناسی ارشد پذيرش می نمايد .

ساختمان فعلی دانشکده پزشکی زنجان با زير بنای حدود ۱۲۰۰۰ مترمربع در پايان سال ۱۳۶۹ به پايان رسيده است. کلاس های آموزش تئوری دانشجويان در محوطه مرکزی ساختمان در دو طبقه شامل ۴ کلاس با گنجايش ۵۰ نفر، سه کلاس ‏با گنجايش ۱۰۰ نفر تماماً با سيستم ويدئوپروژکتور تجيهز گرديده است. سالن سمينار و پايان نامه رازی با گنجايش ۴۳ نفر ‏و سالن اجتماعات ابن سينا با ظرفيت۲۰۰ نفر، مجهز به سيستم های صوتی و تصويری است. برای پيشگيری از تراکم جمعيت ‏در کنار هر کلاس سالن بزرگی منظور شده است که علاوه بر ايجاد راه های ارتباطی بين فضاهای آموزشی و آزمايشگاهی و ‏اداری، پله های ارتباطی طبقات نيز در اين قسمت ايجاد شده است. ‏

ساختمان مذکور بدون در نظر گرفتن سالن های مطالعه و سخنرانی و غيره فقط در فضاهای آموزشی و آزمايشگاهی قادر است تعداد ۱۲۰۰ نفر دانشجو را در يک زمان تحت پوشش آموزشی قراردهد. در حال حاضر آموزش بالينی دانشجويان رشته پزشکی در سه مرکز آموزشی درمانی به نام های وليعصر ( عج )، آيت الله موسوی و شهيد دکتر بهشتی انجام می شود.

کتابخانه دانشکده مجهز به ۹۴۶۰ عنوان کتاب فارسی و لاتين و همچنين ۲ دستگاه کامپيوتر جهت جستجوی منابع کتابخانه و يک دستگاه چاپگر و يک دستگاه کپی برای استفاده از منابعی که امکان انتقال آن به خارج از کتابخانه امکان پذير نمی باشد فراهم گرديده است. مرکز اطلاع رسانی دانشجويان دارای ۲۰ دستگاه کامپيوتر و ۱ دستگاه چاپگر می باشد. ساعات استفاده دانشجويان از کتابخانه و سايت کامپيوتر دانشکده از ساعت ۱۸-۸ می باشد. به دانشجويان در ابتدای ورود اکانت استفاده از اينترنت دانشکده به مدت محدود داده می شود.

دانشکده داروسازی زنجان

دانشکده در شمالی ترين نقطه شهر زنجان در پرديس دانشگاه علوم پزشکی واقع شده است.فضاهای آموزشی و اداری با تجهيزات کامل جهت ارائه خدمات مطلوب به دانشجويان فراهم شده است.

دانشکده پرستاری و مامائی

دانشکده پرستاری و مامايی زنجان در سال ۱۳۶۵ بعنوان اولين واحد آموزش عالی علوم پزشکی استان و بنام مدرسه عالی پرستاری افتتاح و با جذب ۴۲ نفر دانشجوی کاردانی شروع بکار نمود

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *