دانشگاه صنعت آب و برق

دانشگاه صنعت آب و برق

به گزارش سایت موسسه حرف آخر، معرفی دانشگاه صنعت آب و برق به این شرح است:


www.pwut.ac.ir
دانشگاه صنعت آب و برق در سال ۱۳۵۱ به منظور افزایش مهارت فنی تكنیسین های شاغل در صنعت آب و برق در شمال شرق تهران فعالیت خود را آغاز كرد. تا قبل از پیروزی انقلاب اسلامی فعالیت های این دانشگاه در سطح و ظرفیت محدودی ادامه داشت. در سال ۱۳۵۹ توجه ویژه شهید دكتر عباسپور؛ وزیر وقت نیرو به آموزش و تربیت نیروی انسانی متعهد و متخصص، منجر به تشكیل ستاد سازندگی و آموزش و تبدیل مركز آموزش های تخصصی برق به یك مجتمع آموزشی و پژوهشی شد.
وی در آن زمان و علاوه بر برگزاری دوره های كوتاه مدت برای تكنیسین های برق، برگزاری دوره های كوتاه مدت در مقطع كارشناسی و همچنین برگزاری دوره های بلندمدت كاردانی و كارشناسی را نیز عهده دار شد.
مجتمع آموزشی و پژوهشی شهید عباسپور در كمتر از ۱۰ سال به دعوت از اساتید مجرب و توسعه كمی و كیفی دامنه فعالیت های آموزشی تجهیزات آزمایشگاهی و امكانات رفاهی و با درخشش فارغ التحصیلان اولین دوره های بلند مدت مهندسی كاربردی خود در صنعت در سال ۷۰ مجوز تبدیل شدن به دانشكده صنعت آب و برق را از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری دریافت كرد.
این دانشگاه از ابتدای سال ۱۳۸۴ با تبدیل وضعیت دانشكده به دانشگاه صنعت آب و برق به عنوان عالی ترین مركز ارائه آموزش های علمی-كاربردی در صنعت عظیم و زیربنایی آب و برق، آماده ارائه دوره های كوتاه مدت جهت افزایش معلومات و توانایی های مدیریتی، فنی و تخصصی شركت كنندگان برای انجام مطلوب تر وظایف شغلی آنان در كلیه مقاطع شد.
این دانشگاه دارای ۴ دانشكده و ۱۴ گروه تخصصی و ۵ مركز و موسسه از ۶۰ واحد تخصصی است و آموزش های كوتاه مدت آن هرساله بیش از ۵۰ درصد فعالیت های آن را تشكیل می دهد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *