دانشگاه صنعتی کرمانشاه

دانشگاه صنعتی کرمانشاه

به گزارش سایت موسسه حرف آخر، معرفی دانشگاه صنعتی کرمانشاه به این شرح است:


www.kut.ac.ir

دانشگاه صنعتی كرمانشاه با هدف تربیت نیروی انسانی متخصص مورد نیاز كشور، تأمین نیازهای صنایع گوناگون موجود در استان و منطقه غرب، توسعه و كاربردی نمودن فناوری های نوین در صنایع مختلف از سال ۱۳۸۶ در شهر كرمانشاه فعالیت خود را آغاز نموده است. این دانشگاه هم اكنون در رشته های مهندسی برق، مهندسی شیمی، مهندسی مكانیك در دانشكده انرژی و همچنین مهندسی فناوری اطلاعات و مهندسی كامپیوتر- سخت افزار در دانشكده فناوری اطلاعات نزدیك به ۸۰۰ دانشجوی شاغل به تحصیل دارد.
معرفی دانشکده انرژی:
دانشكده انرژی، اولین دانشكده دانشگاه صنعتی كرمانشاه می باشد. در حال حاضر رشته های مهندسی برق (قدرت) و مهندسی شیمی(صنایع گاز) در این دانشكده دانشجو می پذیرند. در طرح توسعه این دانشكده راه اندازی سایر رشته ها، آزمایشگاه ها و مراكز تحقیقاتیموجود در حوزه انرژی در نظر گرفته شده است. پروژه عمرانی اصلی این دانشكده پس از مدتی ركود با تلاش های فراوان ریاست دانشگاه از فروردین ۸۹ مجدداً آغاز گردیده و قرار است طی یك قرارداد ۹ ماهه اسكلت و سقف آن و در مجموع با ۱۲۵۰۰ متر مربع زیر بنا به پایان برسد. پایه گذاری اصولی یك دانشكده بر مبنای استاندارد های دانشگاه های پیشرفته جهان و مبتنی بر رعایت چارچوب دانشگاه پایدار، از جمله اهداف در نظر گرفته شده برای این دانشكده می باشد.
معرفی دانشکده فناوری نوین :
پیشرفت دانش بشری طی دهه های اخیر و به طور خاص در سال های اخیر، آن چنان كه واضح است، شتابی صد چندان به خود گرفته كه این واقعیت خود سبب پیدایش و گسترش علوم و فناوری های نوین گشته است. لذا با توجه به نیاز صنایع گوناگون موجود در كشور، منطقه و استان، در حوزه علوم و فناوری های نوین، خلأ ناشی از عدم وجود متخصصانی كه بتوانند به راحتی این نیاز ها را، علی الخصوص در زمینه استفاده از فناوری های جدید از جمله فناوری نانو، پاسخ گو باشند، قویاً محسوس بوده و به همین دلیل ایجاد یك مركز دانشگاهی منسجم و توانمند كه بتواند این نیاز ها را پاسخ گو باشد، كاملاً ضروری است. با توجه به ماهیت دانشگاه های صنعتی، اهداف تشكیل و توانایی های بالفعل و بالقوه دانشگاه صنعتی كرمانشاه، تشكیل دانشكده فناوری های نوین، سنگ بنای دانشگاهی توانمند در ارتباط با این علوم نوین، در این منطقه از كشور می باشد كه حاصل آن تربیت دانشجویانی خواهد بود كه می توانند تأثیر قابل توجهی بر روند توسعه استان كرمانشاه داشته باشند. شایان ذكر است، مجوز تأسیس این دانشكده در سال ۱۳۸۸ در كمیسیون هیأت امنای دانشگاه اخذ گردید و راه اندازی آن یكی از اهداف مهم دانشگاه است .
معرفی دانشکده مدیریت مهندسی :
این دانشكده یكی از دانشكده های در نظر گرفته شده در طرح چشم انداز مطلوب دانشگاه صنعتی كرمانشاه است و در حال حاضر مجوز تأسیس این دانشكده در كمیسیون هیأت امنای دانشگاه تصویب گردیده است.
معرفی دانشکده فناوری اطلاعات:
علم فناوری اطلاعات به مطالعه، طراحی، توسعه، پیاده سازی، پشتیبانی یا مدیریت سیستم های اطلاعاتی مبتنی بر رایانه، خصوصا برنامه های نرم افزاری و سخت افزار رایانه می پردازد. مطالعه، طراحی، ساخت، راه اندازی، نگهداری سیستم های سخت افزاری و نرم افزاری، جمع آوری، سازماندهی، طبقه بندی و انتقال اطلاعات مهمترین اهدافی است كه مهندسی فناوری اطلاعات آن را دنبال می كند. اولین رشته این دانشكده رشته فناوری اطلاعات است كه در سال ۱۳۸۹ تأسیس شده است. یكی از اهداف تأسیس این دانشكده در دانشگاه صنعتی كرمانشاه تربیت نیروی متخصص و ماهر مورد نیاز در كشور و به ویژه منطقه غرب كشور و پاسخ گویی به نیاز های موجود در زمینه فناوری اطلاعات است. تكمیل سایر رشته های در نظر گرفته شده، تكمیل و تأسیس آزمایشگاه ها و مراكز تحقیقاتی مورد نیاز در برنامه توسعه این دانشكده قرار دارد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *