دانشگاه صنعتی شریف

دانشگاه صنعتی شریف

به گزارش سایت موسسه حرف آخر، معرفی  دانشگاه صنعتی شریف به این شرح است:


www.sharif.ir


دانشگاه صنعتی شریف در سال ۱۳۴۴با هدف تربیت و تامین بخشی از نیروهای متخصص مورد نیاز كشور، در سطوح بالای علمی تاسیس گردید. این دانشگاه در مقایسه با بسیاری از دانشگاه های ایران و جهان دانشگاهی جوان و در حال رشد است. خوشبختانه در طول دوران فعالیت خود توانسته است به صورت یك موسسه علمی پیشرو در صنعت، فناوری های روز و علوم كاربردی در عرصه علم، منطقه ای و جهانی مطرح و جایگاه ارزشمندی پیدا كند و به عنوان مركزی برای تبدیل رویاهای نسل های ایرانی به واقعیت های امروزی همواره مورد تحسین و شگفتی جامعه باشد. هدف این دانشگاه، فراهم نمودن محیطی علمی و پویا برای كسانی است كه در راستای كسب علم و دانش تلاش می نمایند، و پایگاه و نقطه اتكاء و اعتماد آنانی است كه واقعیات و حقایق علمی را درك كرده، برای نشان دادن آن به دیگران كوشش می كنند.
دانشگاه صنعتی شریف دیدگاه خویش را در خلق، انتشار و كاربرد دانش در یك محیط یادگیری كاملا پویا جستجو می كند. این دیدگاه سبب ارتقای كیفی آموزش، پژوهش، و ارائه خدمات به جامعه و حل مسائل آن در حد توان شده است. به طوری كه با بیش از ۳۵ سال تجربه مفتخر است كه با یاری خداوند بزرگ و تلاش استادان كارآمد و مجرب، محققین برجسته، و كارشناسان و كارمندان سخت كوش و همچنین بهره گیری از امكانات كمك آموزشی و آزمایشگاه های مجهز توانسته است دانشجویان مستعد خویش را در سطح كارآمدترین نیروهای علمی و فنی كشور به جامعه ارائه نماید.
دانش آموختگان این دانشگاه همواره در ردیف قویترین مهندسین و بالاترین مدیریت های علمی، فنی و اجرایی كشور بوده و به علاوه در آزمون های متمركز ورودی كارشناس ارشد از نظر میانگین نمرات و درصد قبولی از كارشناسی به كارشناسی ارشد در اكثر رشته های فنی، مهندسی و علوم پایه بالاترین مقام را در بین دانشگاه های كشور داشته اند. همچنین آن هایی كه به قصد ادامه تحصیل راهی خارج از
كشور شده اند نیز به خوبی در سطح بین المللی درخشیده اند و پس از كسب موفقیتهای بالای علمی منشاء خدمات ارزنده ای گردیده اند.
این دانشگاه به همراه «دانشگاه صنعتی آریا مهر اصفهان» (دانشگاه صنعتی اصفهان فعلی) مستقیما بر اساس ساختار دانشگاه ام آی تی در آمریكا الگوبرداری گردیدند.
دانشکده ها
*دانشكده مهندسی مكانیك
*دانشكده مهندسی برق
*دانشكدهی مهندسی شیمی و نفت
*دانشكده مهندسی و علم مواد
*دانشكدهی فیزیك
*دانشكدهی علوم ریاضی
*دانشكده شیمی
*دانشكده مهندسی صنایع
*دانشكده مهندسی عمران
*دانشكده مهندسی كامپیوتر
*دانشكدهی مهندسی هوافضا
*دانشكده مدیریت و اقتصاد
افتخارات دانشگاه
* كسب مقام نخست در مسابقات ریاضی دانشجویی برای ۶۰سال متوالی
* كسب مقام نخست كشور در تمام دوره های مسابقات acm و مقام های ارزشمند در سطح جهان
* انتخاب چندین نفر از استادان دانشگاه به عنوان چهرهی ماندگار كشور از جمله: دكتر مهدی بهادری نژاد، دكتر حسن ظهور، دكتر پرویز دوامی، دكتر سعید سهراب پور، دكتر بهمن مهری، دكتر سیاوش شهشهانی، دكتر مهدی گلشنی و دكتر علی محمد رنجبر
* كسب نشان درجه ۱دانش به وسیله ی استادان این دانشگاه دكتر مهدی بهادری نژاد و دكتر پرویز دوامی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *