دانشگاه شیخ بهایی

دانشگاه شیخ بهایی

 

به گزارش سایت موسسه حرف آخر، معرفی دانشگاه شیخ بهایی به این شرح است:

http://www.shbu.ac.ir

دانشگاه شیخ بهایی

اين دانشگاه تحت قانون تاسيس موسسات آموزش عالي و دانشگاه هاي غيردولتي در سال ١٣٧٥ به همت و کوشش ١٠ نفر از اساتيد دانشگاه اصفهان ، در شهر جديد بهارستان تاسيس گرديد . پذيرش دانشجو در اين دانشگاه مانند ساير دانشگاه ها و موسسات آموزش عالي وابسته به وزارت علوم ، تحقيقات و فناوري توسط سازمان سنجش آموزش کشور و از طريق آزمون سراسري صورت مي پذيرد. پذيرفته شدگان از مرحله ثبت نام تا مرحله فراغت از تحصيل از کليه جهات آموزشي ، دانشجويي ، انضباطي ، پرداخت شهريه و … تابع مقررات مصوب شوراي عالي انقلاب فرهنگي و وزارت علوم ، تحقيقات و فناوري مي باشند.

اين دانشگاه کار خود را با ٤ رشته تحصيلي و با تعداد ١٧٥ دانشجو آغاز کرد . در حال حاضر دانشگاه شيخ بهايي نزديک به۳۵۰۰دانشجو در ۱۶ رشته تحصيلي در مقطع کارشناسي و يک رشته در مقطع کارداني و ۱۰ رشته در مقطع کارشناسی ارشد و یک رشته در مقطع دکتری دارا می باشد. در اين راستا اين دانشگاه به لحاظ همجواري با دانشگاه اصفهان و دانشگاه صنعتي اصفهان که دو دانشگاه معتبر ايران هستند ، توانسته است از بسياري از اساتيد اين دو دانشگاه در ساعاتي غير از ساعات اداري بهره بگيرد. بين ٥٠ تا ٧٠ نفر از اساتيد دانشگاه اصفهان در اين دانشگاه تدريس مي کنند.

اين دانشگاه تابع مقررات آموزشي مصوب شوراي عالي انقلاب فرهنگي و وزارت علوم ، تحقيقات و فناوري مي باشد و مدارک کاردانی ،کارشناسي و کارشناسی ارشداز طرف وزارت فوق صادر خواهد شد.

دورنما و اهداف دانشگاه

در راستاي برنامه هاي توسعه ميان مدت و دراز مدت ، دانشگاه شيخ بهايي يک گام بنيادي در جهت توسعه فضاي آموزشي ، پژوهشي و دانشجويي برداشته و طرح جامع دانشگاه را در زميني به مساحت بيش از ١٠ هکتار در ضلع جنوب غربي بهارستان واقع در خيابان فرهنگ آغاز نموده است . در اين طرح چهار دانشکده مهندسي ، علوم پايه ، علوم انساني و تحصيلات تکميلي با کليه فضاهاي آموزشي ، کمک آموزشي ، رفاهي و فوق برنامه تا سقف ٥٠٠٠ دانشجو پيش بيني شده است.

دانشکده مدیریت

در حال حاضر دانشکده مدیریت دارای سه گروه آموزشی در مقطع کارشناسی : مدیریت بازرگانی ، مدیریت صنعتی ، مدیریت جهانگردی و سه گروه آموزشی در مقطع کارشناسی ارشد: مدیریت بازرگانی، مدیریت بازرگانی (مدیریت مالی) و مدیریت جهانگردی است و از همکاری ۵۰ عضو هيئت علمی در مراتب مختلف علمی برخوردار است.

هم اكنون حدود ۷۰۰ دانشجو در رشته ها و گرايش های مختلف (کارشناسی،کارشناسی ارشد ) در اين دانشكده تحصيل مي كنند. پذیرش دانشجو و ادامه تحصیل در این دانشگاه بر اساس ضوابط وزارت علوم بوده و مدارک تحصیلی صادره مورد تائید وزارت علوم و فناوری می باشد.

دانشکده زبان های خارجی

هم اكنون حدود ۹۰۰ دانشجو در رشته ها و گرايش های مختلف (کارشناسی،کارشناسی ارشد ) در اين دانشكده تحصيل مي كنند. پذیرش دانشجو و ادامه تحصیل در این دانشگاه بر اساس ضوابط وزارت علوم بوده و مدارک تحصیلی صادره مورد تائید وزارت علوم و فناوری می باشد.

در حال حاضر دانشکده زبان های خارجی دارای    سه گروه آموزشی  در مقطع کارشناسی : مترجمی زبان انگلیسی ، آموزش زبان انگلیسی ، زبان و ادبیات انگلیسی و دو گروه آموزشی در مقطع کارشناسی ارشد: آموزش زبان انگلیسی و مترجمی زبان انگلیسی و یک رشته آموزشی در مقطع دکتری : آموزش .زبان است و از همکاری ۳۰ عضو هيئت علمی در مراتب مختلف علمی برخوردار است.

آشنایی با شورای تحصیلات تکمیلی

تحصیلات تکمیلی دانشگاه شامل رشته های زیر می باشد :

 • دکتری آموزش زبان انگلیسی
 • ارشد آموزش زبان انگلیسی
 • ارشد مترجمی زبان انگلیسی
 • ارشد ریاضی کاربردی
 • ارشد ریاضی مالی
 • ارشد مدیریت جهانگردی
 • ارشد مدیریت بازرگانی
 • ارشد مدیریت بازرگانی (مدیریت مالی)
 • ارشدمهندسی کامپیوتر نرم افزار
 • ارشد هوش مصنوعی
 • ارشدمهندسی کامپیوتر –معماری
 • ارشد مهندسی برق
 • ارشد مهندسی برق (مخابرات سیستم)

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *