دانشگاه شهرکرد

دانشگاه شهرکرد

 

به گزارش سایت موسسه حرف آخر، معرفی دانشگاه شهرکرد به این شرح است:


www.sku.ac.ir
دانشگاه شهركرد، در سال ۱۳۵۶ با عنوان دانشكده دامپزشكی شهركرد با پذیرش ۲۰ نفر دانشجو در رشته دامپروری فعالیت خود را شروع كرد. دانشگاه شهركرد در حال حاضر با برخورداری از حدود ۲۰۰ عضو هیات علمی كه ۸۵ درصد آنان دارای مرتبه استادیار و بالاتر هستند، از نظر نسبت استادیار و بالاتر به كل اعضای هیات علمی، جایگاه ویژه ای در سطح كشور دارد.
همچنین پیگیری مسوولین دانشگاه و همكاری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، زمینه ساز استقلال هیات ممیزه این دانشگاه و ایجاد هیات ممیزه مشترك با دانشگاه كاشان گردید كه این هیات ممیزه از واپسین روزهای سال ۱۳۸۶ فعالیت خود را آغاز كرد.
دانشگاه شهركرد با بیش از ۶۰۰۰ دانشجوی شاغل به تحصیل در ۳۰ رشته در مقطع كارشناسی و ۳۰ رشته در مقطع كارشناسی ارشد و دكتری و ۵ رشته در دوره دیپلمای دامپزشكی، در ۳۰ گروه آموزشی و ۷ دانشكده شامل دانشكده های: كشاورزی، ادبیات و علوم انسانی، دامپزشكی، فنی و مهندسی و علوم پایه مستقر در شهركرد و هنر و علوم انسانی(مستقر در فارسان) مشغول به فعالیت می باشد.
این دانشگاه دارای پنج پژوهشكده ی منابع آب ، فناوری جنین دام ، زیست فناوری، بیوتكنولوژی و بیماری های مشترك انسان و دام
است.
راه اندازی مركز رشد واحدهای فناوری دانشگاه شهركرد و نیز برنامه ریزی برای ایجاد پارك علم و فناوری، راه اندازی بزرگترین آزمایشگاه هیدرولیك دانشگاه های كشور، راه اندازی ۵ سایت كامپیوتری جدید و ایجاد زمینه دسترسی ۱۰۰ درصد اعضای هیات علمی، كارشناسان و دانشجویان تحصیلات تكمیلی و حدود ۶۰ درصد دانشجویان مقطع كارشناسی به اینترنت با سرعت بالا، راه اندازی شبكه اتوماسیون اداری جهت سهولت و سرعت بخشی به مكاتبات داخلی، انجام كامل ثبت نام و انتخاب واحد دانشجویان به صورت اینترنتی و… از دیگر اقدامات این دانشگاه است كه در سالهای ۱۳۸۴تا ۱۳۸۷ محقق شده است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *