دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار

دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار

به گزارش سایت موسسه حرف آخر، معرفی دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار به این شرح است:


www.cmu.ac.ir
دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار در بندر چابهار (تنها بندر اقیانوسی ایران) واقع است و به آموزش علوم و رشته های مربوط به دریانوردی و علوم دریایی می پردازد.
اهمیت این دانشگاه كه در بندر فوق راهبردی و بازرگانی چابهار قرار دارد هم اكنون به عنوان یكی از دانشگاه های تخصصی و قطب آموزش و پژوهش صنعت دریانوردی و علوم دریایی ایران و خاورمیانه است و دارای ۳ دانشكده و حدود ۳ هزار تن دانشجو در حال تحصیل دارد.
تاریخچه
در سال ۱۳۵۵ با همكاری دانشگاه سات هامپتون انگلستان و دانشگاه سیستان و بلوچستان با نام دانشكده دریانوردی و علوم دریایی چابهار برای پرورش نیروی متخصص ناوگان دریایی كشور بنیان گذاشته شد و مدیریت و راهبری آن توسط مستشاران و مدرسان انگلیسی انجام می گرفت. در سال ۱۳۵۷ با پیروزی انقلاب اسلامی ایران كلیه كاركنان غیر ایرانی، دانشگاه را ترك گفتند و همهی كارها به استادان ایرانی واگذار شد.
این دانشگاه در سال ۱۳۸۱ از دانشگاه سیستان و بلوچستان منفك گردید و به عنوان یك مركز آموزش عالی دریانوردی و علوم دریایی مستقل كار خود را و رشته های جدید مهندسی كشتی سازی، مهندسی الكترونیك و مخابرات دریایی و مهندسی شیلات نیز به رشته های پیشین افزوده گردید. همه ی دروسی كه پیشتر توسط استادان خارجی تدریس می شد اینك توسط استادان ایرانی به ویژه دانش آموختگان ممتاز این دانشگاه كه دكترای خود را با استفاده از بورس همین دانشگاه در خارج از كشور گرفته اند ارائه و مدیریت می شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *