دانشگاه حکیم سبزواری

دانشگاه حکیم سبزواری

به گزارش سایت موسسه حرف آخر، معرفی  دانشگاه حکیم سبزواری به این شرح است:


www.hsu.ac.ir
دانشگاه تربیت معلم سبزوار در سال ۱۳۶۵ تأسیس شد و با تلاش پیگیر مسئولان وقت شهرستان و عنایت وافر مسئولان وقت وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری ، دانشگاه در سال بعد با پذیرش ۱۶۱ نفر دانشجو در چهار رشته دبیری الهیات، دبیری زبان و ادبیات فارسی، دبیری زبان و ادبیات عرب ودبیری ریاضی در مقطع كارشناسی فعالیت علمی، آموزشی و پژوهشی خود را آغاز نمود.
از آن سال تاكنون پیوسته بر تعداد گروه های آموزشی، رشته ها و گرایش های تحصیلی و تعداد دانشجویان افزوده شده است؛ به نحوی كه در حال حاضر، دانشگاه دارای ۲۵ گروه آموزشی ۱۲۰ كدرشته تحصیلی در مقاطع كاردانی، كارشناسی وكارشناسی ارشد و دكتری، ۸ دانشكده (ادبیات و علوم انسانی، علوم پایه و فنی و مهندسی و هنر و معماری و تربیت بدنی و علوم ورزشی و ریاضی و علوم كامپیوتر و نفت و پتروشیمی و الهیات و معارف اسلامی) و حدود ۷۵۰۰ نفر دانشجو در دوره های روزانه و شبانه و نیمه حضوری می باشد.
دانشگاه تربیت معلم سبزوار در زمینی به وسعت ۲۰۰ هكتار در ۱۰ كیلومتری شمال شهر واقع است. این دانشگاه دومین دانشگاه بزرگدولتی تحت پوشش وزارت علوم تحقیقات و فناوری پس از دانشگاه فردوسی مشهد در استان خراسان رضوی است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *