دانشگاه حضرت معصومه(س)

دانشگاه حضرت معصومه(س)

 

به گزارش سایت موسسه حرف آخر، معرفی دانشگاه حضرت معصومه(س) به این شرح است:


www.hmu.ac.ir

این دانشگاه كه اولین دانشگاه دخترانه پس از پیروزی انقلاب اسلامی است بر مبنای نیازها، ظرفیت ها و چشم اندازها در استان تأسیس گردیده و هم اینك طرح توسعه این دانشگاه با اختصاص صد هكتار زمین و آغاز عملیات عمرانی با جدیت دنبال می شود. ارائه خدمات آموزشی و پژوهشی مورد نیاز زنان جامعه و تربیت نیروهای متعهد و كارآمد برای مدیریت آتی كشور به خصوص در حوزه زنان از مهمترین دغدغه های این دانشگاه به شمار می رود.
همچنین این دانشگاه با استفاده از ظرفیت های استان در زمینه های دینی و مذهبی، پرداختن به مسائل اخلاقی و تربیت دینی دانشجویان و كسب توأم علم و اخلاق را در برنامه كاری خود قرار داده است.
در حال حاضر رشته های درسی دانشگاه حقوق، مدیریت بازرگانی، حسابداری و مترجمی زبان انگلیسی می باشد. با توجه به تدوین طرح بیست ساله دانشگاه، رشته های مورد نیاز استان و كشور به خصوص در حوزه زنان در قالب چهار گروه تحصیلی علوم انسانی، علوم پایه، فنی مهندسی و هنر مورد توجه قرار گرفته است.
لازم به ذكر است: تأسیس پژوهشكده زنان كه مطالعات حوزه زنان و خانواده را دنبال می نماید از برنامه های آینده این دانشگاه است كه
پس از شكل گیری دانشكده ها تحقق می یابد.

چشم اندازهای توسعه دانشگاه
با توجه به رویكردهای موجود در خصوص به حداقل رسانیدن دغدغه های اخلاقی در دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی كشور، دانشگاه حضرت معصومه(س) به عنوان نخستین دانشگاه دخترانه پویای پس از انقلاب اسلامی و دومین دانشگاه پس از دانشگاه الزهراء(س) می بایست از هر جهت الگو پیش روی سایر دانشگاه های در آستانه تأسیس باشد. با توجه به نیازها و ضرورت های كشور و استان و با توجه به قابلیت های فراوان موجود، توسعه دانشگاه در ابعاد آموزشی، پژوهشی ضرورتی اجتناب ناپذیر به شمار می رود.
از مهمترین اهداف دانشگاه در بعد آموزش، تأمین نیروی انسانی و متخصص و ایجاد هرم اعضای هیأت علمی بوده است . در همین راستا استخدام و تأمین كادر علمی دانشگاه در دستور كارگروه های آموزشی قرار گرفته است. ایجاد رشته های مورد نیاز و گسترش مراكز آموزش عالی وابسته به دانشگاه از جمله برنامه هایی است كه با جدیت پیگیری می شود. ارتقای كیفیت آموزش در دانشگاه یكی از دغدغه های بسیار مهم و اساسی است كه از بدو تأسیس تاكنون مورد توجه قرارگرفته و هماكنون نیز در حال پیگیری است. به همین منظور برگزاری دوره های ضمن خدمت برای اعضای هیأت علمی، اجرای برنامه نظارت كیفی آموزش در دانشگاه، استخدام نیروهای متخصّص و تشویق و اعطای بورس برای ادامه تحصیل مربیان دانشگاه به عنوان راه كارهای اصلی مدنظر قرار گرفته و در برنامه ها لحاظ می گردد.
نظر به اینكه پژوهش از اركان نظام آموزش عالی است از این رو دانشگاه به عنوان یك ضرورت اصلی ایجاد پژوهشگاه بین المللی زنان را
در دستور كار قرار داده و برای انجام مطالعات و فعالیت های پژوهشی اهدافی از جمله تلاش در جهت تولید علم برای حل مسائل و
مشكلات زنان و تربیت پژوهشگر به عنوان دو هدف اصلی مدنظر قرار داده است.
در همین راستا ایجاد امكانات و بسترهای پژوهشی، انتشار كتب، مقالات و مجلات علمی پژوهشی، برگزاری همایش های علمی بین
المللی، فراهم آوردن امكان حضور پژوهشگران دانشگاه در همایش های بین المللی معتبر، ایجاد فرصت های مطالعاتی و تبادل استاد و
دانشجو از طریق برقراری ارتباط با سایر مراكز علمی معتبر جهان از برنامه های جدی دانشگاه در سال های آینده می باشد.
گروه های آموزشی
·حقوق
·مدیریت بازرگانی
·حسابداری
·مترجمی زبان انگلیسی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *