دانشگاه تربیت مدرس

دانشگاه تربیت مدرس

به گزارش سایت موسسه حرف آخر، معرفی دانشگاه تربیت مدرس به این شرح است:


www.modares.ac.ir

دانشگاه تربیت مدرس یكی از دانشگاه های دولتی ایران می باشد كه در شهر تهران واقع شده است. این دانشگاه در سال ۱۳۶۰ با عنوان مدرسه تربیت مدرس و با هدف تربیت كادر هیئت علمی دانشگاهها، به عنوان تنها دانشگاه تحصیلات تكمیلی ایران تاسیس گردید و در سال ۱۳۶۱ اقدام به پذیرش دانشجو در برخی از رشته های علوم انسانی نمود. این مدرسه در سال ۱۳۶۵ به دانشگاه تربیت مدرس ارتقا یافت .این دانشگاه تنها در مقطع كارشناسی ارشد و دكتری دانشجو می پذیرد.
این دانشگاه دارای ۱۴ دانشكده با رشته های مختلف می باشد. دانشكده های آن:
· دانشكده علوم انسانی
· دانشكده علوم پایه
· دانشكده فنی و مهندسی
· دانشكده هنر
· دانشكده علوم پزشكی
· دانشكده منابع طبیعی
· دانشكده كشاورزی
· دانشكده مدیریت و اقتصاد
· دانشكده علوم ریاضی
· دانشكده برق و كامپیوتر
· دانشكده علوم زیستی
· دانشكده مهندسی شیمی
· دانشكده مهندسی عمران و محیط زیست
· دانشكده فناوری های نوین

این دانشگاه و به ویژه دانشكده علوم انسانی آن ، فارغ التحصیلان و اساتید مشهور و برجستهای داشته كه از جمله میتوان به دكتر سید هاشم آقاجری، سید عطاءالله مهاجرانی، محسن كدیور، محمدباقر قالیباف،حسین شكوئی، محمدحسین پاپلی یزدی، میرحسین موسوی، پیروز مجتهدزاده، محمدرضا حافظ نیا، جعفر توفیقی، حاتم قادری، محمدمهدی زاهدی، معصومه ابتكار، سیدمسعود میركاظمی، فرهاد دانشجو،فریبرز خسروی و … اشاره نمود.
در سالیان اخیر علاوه بر ارتقای علمی دانشگاه تربیت مدرس، به یكی از مهمترین كانون دانشگاهی دگراندیشان ایران تبدیل شده است و سیاست جدید دانشگاه و دانشكده علوم انسانی، حذف اساتید دگراندیش از دانشگاه تربیت مدرس است كه در این رابطه اولین برخورد با محسن كدیور انجام شده است .
این دانشگاه چندین نشریه علمی تخصصی منتشر می كند كه یكی از مهمترین این نشریات مجله بین المللی علوم انسانی است كه توسط دانشكده علوم انسانی دانشگاه تربیت مدرس منتشر می شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *