دانشگاه بین المللی امام رضا(ع)

دانشگاه بین المللی امام رضا(ع)

به گزارش سایت موسسه حرف آخر، معرفی دانشگاه بین المللی امام رضا(ع) به این شرح است:


www.imamreza.ac.ir
تاریخچه:
دانشگاه امام رضا(ع) از سال ۱۳۷۸با توجه به امكانات گسترده كتابخانه آستان قدس رضوی و سازمان تربیت بدنی مبادرت به پذیرش دانشجو در دو رشته كتابداری و اطلاع رسانی و تربیت بدنی و علوم ورزشی از طریق كنكور سراسری نمود.
توسعه همه جانبه همواره یكى از رهنمودهاى حكیمانه رهبر فقید انقلاب اسلامى حضرت امام خمینى ( قدس سره) بوده است و در این راستا آستان قدس رضوى درسایه تاییدات خداوند متعال و توجهات خاصه حضرت ثامن الحجج على بن موسى الرضا(ع) و با راهنمایى هاى مدبرانه مقام معظم رهبرى در خصوص لزوم مشاركت آستان قدس رضوى براى ایجاد واحدهاى فرهنگى و آموزشى در كشور با همت عالی موسس محترم حضرت آیت الله واعظ طبسى تولیت عظمی آستان قدس رضوى تاسیس دانشگاه امام رضا(ع) را به عنوان یكى از مهمترین نهادهاى آموزشى ، فرهنگى ، در برنامه اصلی خود قرار داده و به تصویب رساند.
با این هدف كه دانشگاه امام رضا(ع) بایستى با لحاظ كیفى و كمى همسطح دیگر مراكز علمى معتبر دنیا و مطابق با معیارهاى جمهورى اسلامى ایران باشد.

– مهندسی کامپیوتر و مهندسی فناوری اطلاعات

– مترجمی زبان و آموزش زبان انگلیسی

– تربیت بدنی و علوم ورزشی

– حسابداری

– کتابداری و اطلاع رسانی

– مدیریت
با توجه به نیاز روز افزون جامعه به مدیران مجرب دانشگاه با ایجاد محیطی مناسب از سال ۸۴ اقدام به تاسیس این رشته با گرایش های مدیریت بازرگانی، مدیریت صنعتی ، مدیریت مالی و مدیریت بیمه در مقطع كارشناسی نموده است.
– مهندسی برق
– مهندسی پزشکی

فعالیت های انتشاراتی
انتشارات دانشگاه امام رضا(ع) تا كنون با انتشار بیش از ۱۰۰ عنوان كتاب و با شمارگانی بالغ بر ۶۷۰۰۰۰ نسخه و تعداد نوبت چاپ ۲۱۶ بار در پنج كمیته پزشكی، مهندسی، علوم پایه، كشاورزی و علوم انسانی در حال خدمات دهی به جامعه فرهنگی كشور می باشد. كه با تلاش و همت دست اندر كاران آن تا كنون موفق به كسب مقام های مختلفی از جمله ناشر نمونه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، نشار برگزیده وزارت نیرو، جشنواره فردوسی، جشنواره خوارزمی و همچنین ۴ بار برنده كتاب سال جمهوری اسلامی ایران شده است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *