دانشگاه بین المللی امام خمینی قزوین

دانشگاه بین المللی امام خمینی قزوین

 

به گزارش سایت موسسه حرف آخر، معرفی دانشگاه بین المللی امام خمینی قزوین به این شرح است:


www.ikiu.ac.ir
دانشكده ها
دانشگاه بین المللی امام خمینی درحال حاضردارای ۷ دانشكده می باشد.
· فنی و مهندسی
· معماری و شهرسازی
· علوم پایه
· علوم انسانی
· علوم اجتماعی
· علوم و تحقیقات اسلامی
· مركز آموزش زبان فارسی (ویژه دانشجویان خارجی)

 

دانشکده علوم پایه
این دانشكده در سال ۱۳۷۴ با چهار گروه آموزشی ریاضی، فیزیك، شیمی و آمار تأسیس شد و درحال حاضر تعداد دانشجویان این دانشكده بالغ بر ۸۶۶ نفر و تعداد اعضای هیأت علمی آن ۳۷ نفر می باشد. گروه فیزیك كاربردی در دو گرایش فیزیك حالت جامد و فیزیك اتمی و مولكولی در دو مقطع كارشناسی و كارشناسی ارشد در حال پذیرش دانشجواست . این گروه دارای امكانات آموزشی و كمك آموزشی مناسبی نظیر آزمایشگاه های الكترونیك، فیزیك مدرن، حرارت، مكانیك، الكتریسته و اپتیك است.

·دانشکده علوم انسانی
نظر به اهداف و رسالت دانشگاه، دانشكدة علوم انسانی از جایگاه و اهمیّت ویژه ای برخوردار است. این دانشكده بزرگترین دانشكده دانشگاه محسوب می شود و درحال حاضر بیش از نیمی از ظرفیت دانشجویی دانشگاه را به خود اختصاص داده است.
در این دانشكده هم اكنون ۱۴گروه آموزشی به فعالیت آموزشی و تحقیقاتی اشتغال دارند.و تعداد اعضای هیات علمی این دانشكده ۷۲ نفر می باشد.
گروه های آموزشی:

 

دانشکده فنی و مهندسی
دانشكده فنی و مهندسی دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) فعالیت رسمی خود را در سال ۱۳۷۴ با هدف ایجاد یك قطب مهندسی كارآمد در قزوین و ایجاد امكانات مناسب جهت پرورش استعدادهای جوانان و تأمین نیروی انسانی متخصص، اجرای طرح های صنعتی و استقلال علمی كشور آغاز كرد و در حال حاضر تعداد دانشجویان این دانشكده بالغ بر ۱۳۰۹ نفر می باشد كه در گروه آموزشی مهندسی عمران، مهندسی مواد و متالورژی، مهندسی معدن و مهندسی كشاورزی (آبیاری)، مهندسی بیو تكنولوژی كشاورزی ، مهندسی برق (كنترل و مخابرات) ، مهندسی مكانیك (طراحی جامدات) و مهندسی نرم افزار كامپیوتر مشغول به تحصیل هستند. تعداد اعضای هیأت علمی ۶۷ نفر است.

دانشکده معماری و شهرسازی
در راستای اهداف عالیه دانشگاه كه تاسیس رشته های تخصصیدر مقطع كارشناسی ارشد و دكترا و ایجاد دانشكده های تخصصی است ؛ با راه اندازی رشته كارشناسی ارشد ناپیوسته مهندسی معماری در نیمسال اول سال تحصیلی ۸۲-۸۳ و تركیب آن با رشته های كارشناسی معماری و شهرسازی موجود زمینه لازم برای برپایی دانشكده معماری و شهرسازی را فراهم گردید كه سبب ارتقاء وجهه دانشگاه شده كه به لحاظ نام و سطح، جایگاه شایسته ای را می طلبد. این دانشكده دارای فضای آموزشی مناسب شامل ۴ كارگاه طراحی معماری و یك كارگاه عكاسی، می باشد. ضمناً دانشجویان این
دانشكده از سایت رایانه ای تخصصی معماری وسایر امكانات كمك آموزشی بهرمند می باشند.تعداد دانشجویان این دانشكده ۴۲۶ نفر
و اعضای هیأت علمی آن ۱۴ نفر است.


دانشکده علوم اجتماعی
نظر به اهداف و رسالت دانشگاه، دانشكدة علوم اجتماعی از جایگاه و اهمیّت ویژه ای برخوردار است. در این دانشكده هم اكنون۶ گروه آموزشی به فعالیت آموزشی و تحقیقاتی اشتغال دارند.


دانشکده علوم و تحقیقات
نظر به اهداف و رسالت دانشگاه، دانشكده علوم و تحقیقات اسلامی از جایگاه و اهمیّت ویژه ای برخوردار است. در این دانشكده هم اكنون ۴ گروه آموزشی به فعالیت آموزشی و تحقیقاتی اشتغال دارند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *