دانشگاه اراک

دانشگاه اراک

به گزارش سایت موسسه حرف آخر، معرفی دانشگاه اراک به این شرح است:


www.araku.ac.ir

این دانشگاه، در چهار رشته فیزیك، شیمی، زیست شناسی و زبان و ادبیات فارسی با عنوان مدرسه عالی مرجان آغاز به كار نمود و سپس در سال های بعد به افزایش رشته و دانشجو پرداخت. در سال ۱۳۴۵ در پی سیاست های حكومت به بخش دولتی پیوست و در سال  ۸۶با عنوان دانشگاه تربیت معلم اراك به فعالیت خود ادامه داد و بالاخره در سال  ۶۸به علت تنوع رشته و گستردگی، دانشگاه اراك نام گرفت. این دانشگاه، در حال حاضر با بیش از ۶۸رشته تحصیلی به خصوص كارشناسی ارشد شیمی، فیزیك، ادبیات فارسی و زیست شناسی فعالیت می نماید .
این دانشگاه دارای چهار دانشكده علوم انسانی، علوم پایه، فنی و مهندسی و كشاورزی است.
تاریخچه و معرفی
در سال ۱۴۵۰تعدادی از اساتید دانشگاه تهران و دانش سرای عالی سابق، مقدمات تاسیس یك موسسه آموزش عالی خصوصی را در اراك ایجاد نمودند. در مهرماه همان سال فعالیت این واحد آموزشی در چهار رشته فیزیك، شیمی، زیست شناسی، زبان و ادبیات فارسی با پذیرش ۱۴۵دانشجو به نام مدرسه عالی مرجان در محل استیجاری آغاز شد.
این موسسه در اواخر سال ۱۳۵۱با نام مدرسه عالی علوم اراك وابسته به دانشگاه تربیت معلم تهران و با مدیریت دولتی فعالیت خود را ادامه داد و در آذرماه سال  ۱۳۶۸این موسسه به طور مستقل و با عنوان دانشگاه تربیت معلم اراك فعالیت خود را پی گرفت.  در سال ۱۳۷۵ با تصویب طرح جامع (دانشگاه تربیت معلم )به (دانشگاه اراك) تغییر یافت. طرح جامع دانشگاه اراك با مساحت ۵۶۶هكتار شامل پنج دانشكده علوم پایه، ادبیات و علوم انسانی، كشاورزی و منابع طبیعی، هنر معماری و فنی ومهندسی ادامه یافت و همچنین امكانات جانبی شامل سالن ورزشی، سلف سرویس، مسجد، فضای سبز و در حال حاضر دانشكده های علوم پایه، ادبیات و علوم انسانی، كشاورزی و منابع طبیعی و فنی و مهندسی فعال می باشد.
دانشگاه اراك به عنوان دانشگاه توسعه یافته و جامع در حال حاضر دارای ۵ دانشكده و تعداد ۶۴رشته تحصیلی از جمله : ۱ رشته كاردانی،۱ رشته كارشناسی ناپیوسته و ۶۲رشته كارشناسی پیوسته و ۵۵رشته كارشناسی ارشد و ۱۰رشته دكتری می باشد و بصورت روزانه و شبانه نسبت به تربیت دانشجویان و تامین نیروی انسانی متعهد و متخصص برای اداره و توسعه ایران اسلامی اقدام می نماید از مهرماه ۱۳۹۱ شعبه محلات دانشگاه اراك در سه رشته مهندسی علوم كامپیوتر، مهندسی نرم افزار و مهندسی صنایع دانشجو می پذیرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *